Kurallar Ve Sözleşme

Sitenin kullanımı ile ilgili uyulması zorunlu kurallar ile kullanım sözleşmesi aşağıda açıklanmıştır. Bu hususların dışına çıkılması halinde gerekli yaptırımların uygulanacağını belirtmek isteriz.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesinde yer alan ve site kullanıcıları tarafından oluşturulan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği, güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemekle birlikte yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından da ucretsizreklam.net hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun sitemiz, yöneticileri, çalışanları sorumlu tutulamaz ve bu zararlar tarafımıza rücu edilemez.

Üye kullanıcılar tarafından oluşturulan reklam içeriklerinin yasal sorunlar teşkil etmesi halinde hak sahipleri veya yetkili merciler tarafından iletişim veya reklam ihbar sayfalarımızdan iletişime geçilip tarafımıza bildirimde bulunulmasıyla birlikte gereken yapılarak üye kullanıcı bilgileri sunulacaktır.

Sitemiz bir reklam yayınlama portalı olup sitede yer alan reklamlarda satışı yapılan ürünlerin ödemelerine ve tahsilatlarına aracılık etmemektedir. Satıcı ve alıcı arasında karşılıklı iletişimle gerçekleşen ticaretten kaynaklanabilecek sorunlar yine satıcı ve alıcı arasında çözümlenir.

Sitemiz hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Site Kuralları

 • Üye kullanıcı 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • Gerçek dışı bilgilerle sahte üye profilleri oluşturmak yasaktır.
 • Reklam içeriklerinde başka reklam sitelerinin web adreslerini ve bilgilerini bulundurmak yasaktır.
 • Yasaklı ürünler sayfamızda açıklanan reklamların eklenmesi kesinlikle yasaktır.
 • Eklenen reklamlar T.C. yasalarına, 3. şahısların haklarına, marka ve telif haklarına uygun olmalıdır.
 • Mağaza isimleri T.C. yasalarına, 3. şahısların haklarına, marka ve telif haklarına uygun olmalıdır. 
 • Site bünyesinde ideolojik, dini, siyasi konularda propaganda yapılamaz.
 • Yayınlanan reklamların sorumluluğu reklamı ekleyen üye kullanıcıya aittir.
 • Ürün satışı reklamlarında ürünün durumunu, fiyat ve niteliklerini belirtmek mecburidir. Alınan ürünün niteliklerine uygun çıkmaması durumunda web sitemiz ve yöneticileri hiç bir şekilde sorumlu değildir.
 • Reklamlara eklenen resimler reklamla ilgili olmalıdır. Üzerinde başka sitelerin reklamlarının yapıldığı veya telif haklarını ihlal eden metaryeller bulunduran resimlerin eklenmesi yasaktır.
 • İlanlara gönderilen mesajların içeriği sadece o reklam ile ilgili olmalıdır. Reklam amaçlı, rahatsız edici ve spam içerikli mesajlar gönderilmesi yasaktır.
 • Farklı isimler altında çoklu (multi) hesap açmak yasaktır.

Üye Kullanıcının Hak ve Yükümlülükleri

Sitemize üyelik kaydı yaparak dahil olmuş üye kulllanıcı;

1) Yukarıda açıklanan site kurallarına bağlı hareket edeceğini,

2) Ticari kazanç amacı taşıyan reklamlarından yapacağı satışlar için vergi mükkellefi olup fatura kesmesi gerektiğini,

3) Yasadışı ürün/hizmet ve benzeri reklamlar vermeyeceğini ve bu durumun fark edildiği zaman tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu,

4) Gerektiğinde vermiş olduğu bilgilerin ilgili merci ile paylaşılabileceği ve bu konuda haberdar olduğunu,

5) Eklemiş olduğu resimlerin yasal haklarının olabileceğini ve bu hakların resim ekleyen kullanıcı sorumluluğunda olduğunu,

6) Site kurallarına aykırı reklamlar girmesi halinde bu reklamların bloklanabileceğini, kurallara aykırı davranması halinde üyeliğinin askıya alınabileceğini,

şart ve hususlarını okuyup anlayarak kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

ucretsizreklam.net’in Hak ve Yükümlülükleri

1) ucretsizreklam.net sitede yayınlanan bilgileri uygun gördüğü takdirde dilediği zaman kaldırma ve değiştirme hakkına sahiptir. Sitenin görsel tasarımı ve içeriği ile birlikte bilgilerin hangi sayfalarda yayınlanacağına ucretsizreklam.net karar verir.ucretsizreklam.net, üye kullanıcıların eklediği web site adreslerine link vermesi halinde, link verilen sitelerdeki bilgilerin doğruluğundan ve içeriğinden sorumlu tutulamaz.

2) ucretsizreklam.net, site ziyaretçileri ile üye kullanıcıları buluşturan sanal bir ortam sunmakta olup ziyaretçi ve üye kullanıcılar arasında karşılıklı etkileşim sonucu meydana gelebilecek anlaşmazlıklarda sorumlu olmayacağı gibi arabulucu da olmayacaktır.

3) ucretsizreklam.net sitesini oluşturan içerik (tasarımlar, metinler, görsel çalışmalar, html kodları) ucretsizreklam.net tarafından oluşturulmuş olup başka mecralarda izinsiz kullanılamaz. İzinsiz kullanıldığı ve siteden alıntı yapıldığı tespit edildiği takdirde ucretsizreklam.net hukuki girişimlerde bulunma hakkına sahiptir.

4) Hukuken mücbir sebepler sayılan doğal afet, savaş, grev, internet altyapı arızaları, elektrik kesintisi, kötü hava koşulları gibi durumlarda ucretsizreklam.net’in servislerini istediği düzeyde yapmasına engel olacak koşullar içinde hizmeti yerine getirememe ve/veya hizmetini eksik yerine getirme sebeplerinden dolayı yükümlü tutulamaz.

5) ucretsizreklam.net kullanıcı sözleşmesinde dilediği zaman değişiklik yapabilir. Yapılan değişiklikler sitedeki kurallar sayfasında (bu sayfa) duyurulduğu andan itibaren geçerlilik kazanır. Sitede yer alan sözleşme geçerli sözleşme olarak kabul edilir.

Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sayfadaki bilgiler zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Güncel halini görmek için bu sayfayı ziyaret ediniz.